Bestyrelsen

 

FTHF’s bestyrelse

 september 2017 – september 2018

 

Ved generalforsamlingen i Vingsted den 20. september blev Susanne Weisbjerg Vilstrup genvalgt som FTHF’s nye formand. Næstformand Kristina Kristensen trådte ud af bestyrelsesarbejdet. Thea Eline Huglstad blev nyt bestyrelsesmedlem. Bestyrelsesmedlem Ketty Martin blev 1. suppleant, og 1. suppleant Ellen Lystbæk trådte ind i bestyrelsen.

Senere den 20. september konstituerede bestyrelsen sig og Ellen Lystbæk tiltrådte som næstformand. Ole Wriedt forsætter som kasserer og medlemskoordinator. Kursusudvalget udgøres af Jane Mogensen, Niels Christoffersen, Thea Eline Huglstad samt Ketty Martin. Kirsten Andersen er forsat redaktør på Tale-Høre-Nyt og Varinka Kierulff Boseman webmaster.

 

Hvis I har spørgsmål eller kommentarer er I altid velkomne til at kontakte bestyrelsen.

 

Formand

Sanne Weisbjerg

Susanne Vilstrup

Telefon: 2983 1211

Formand.fthf@gmail.com, formand@fthf.dk

 

Næstformand

Ellen Lystbæk

Telefon: 2291 3303

ellen@lysan.dk

 

Kasserer og medlemskoordinator


Ole

Ole Wriedt

Telefon: 5194 0692, 51 14 61 70

kasserer@fthf.dk

 

Redaktør af medlemsbladet Tale-Høre-Nyt

Kirsten1

Kirsten Andersen

Telefon: 2149 9721

redaktor@fthf.dk

 

Kursusansvarlig

Jane

Jane Mogensen

Telefon: 2993 6539

kurser@fthf.dk

jamog@mariagerfjord.dk

 

Kursusansvarlig

Niels Christophersen

Telefon: 2327 0844, 2677 0487

christophersen@gmail.com

 

Kursusansvarlig

Thea Eline Huglstad 

thea_huglstad@hotmail.com

 

1. suppleant og kursusansvarlig

 

Ketty Martin

Telefon: 3018 0571

ketty.martin@brk.dk

 

2. suppleant og webmaster

Varinka Kierulff Boseman

bofthf@gmail.comhjemmeside@fthf.dk