Bestyrelsen

 

Logopædisk Forums bestyrelse

 september 2019 – september 2020

 

Ved generalforsamlingen i Vingsted den 18. september 2019 blev Susanne Weisbjerg Vilstrup genvalgt. Hun er dermed Logopædisk Forums’s forperson. Ellen Lystbæk trådte ud af bestyrelsen, ligesom Anne Marie Dibbern-Brough og Thea Eline Huglstad trak sig. Ind i bestyrelsen kom Helle Märcher og Anni Mackenhaver.

Bestyrelsen konstituerede sig en regnfuld fredag aften i Middelfart den 25. oktober 2019. 

Helle Märcher som blev konstitueret næstformand. Ole Wriedt blev kasserer og medlemskoordinator. Kursusudvalget udgøres af kursuskoordinator Jane Mogensen, af Niels Christoffersen og 1. suppleant Anni Mackenhaver. Vi etablerede et nyt medieudvalg, som består af bestyrelsesmedlem Ketty Martin, Ole Wriedt og 2. suppleant Varinka Kierulff Boseman.

Hvis I har spørgsmål eller kommentarer er I altid velkomne til at kontakte bestyrelsen.

 

Forperson

Sanne Weisbjerg

Susanne Vilstrup

Telefon: 2983 1211

Formand.fthf@gmail.com, formand@fthf.dk

 

Næstperson

Helle Märcher

Telefon: 2136 7659

helle@maercher.dk

 

Kasserer og medlemskoordinator


Ole

Ole Wriedt

Telefon: 5194 0692, 51 14 61 70

kasserer@fthf.dk

Kursuskoordinator

Jane

Jane Mogensen

Telefon: 2993 6539

kurser@fthf.dk

jamog@mariagerfjord.dk

 

Kursusansvarlig

Niels Christophersen

Telefon: 2327 0844, 2677 0487

christophersen@gmail.com

 

 

Bestyrelsesmedlem

 

Ketty Martin

Telefon: 3018 0571

ketty.martin@brk.dk

 

1. suppleant

Anni Mackenhaver

Telefon 2943 8481

anni@mackenhaver.org

 

2. suppleant 

Varinka Kierulff Boseman

bofthf@gmail.comhjemmeside@fthf.dk